تابلو سازی

ترمووود ( thermowood ) چیست و تابلو ترموود چه کاربردی دارد؟

5/5 - (2 امتیاز)

 

 • تابلوترموود thermowood چیست ؟

 • مراحل فرآوری چوب ترمووود 

 • مراحل تهیه چوب ترمووود 
 • مزایای ترمووود 
 • انواع چوب ترموود 

 • موارد مصرف ترموود 

 • قیمت تابلو ترموود

 • نحوه نصب تابلو ترموود و نمای ترموود 

 • تابلو سازی ترموود

 • تابلو ترموود مغازه

ترموود thermowood چیست ؟

همانطور که از نام لاتین ترمووود (  thermowood  ) پیداست ادغام دو کلمه ترمو(  thermo   ) به معنی فرآوری و وود (   wood   ) به معنای چوب می باشد که امروزه درصنعت نما و ساختمان و… دارای طرفدار فراوانی میباشد . این فرآیند فراوری چوب ابتدا در کشور فنلاند به ثبت رسید که از نظر استقامت و زیبایی در صنعت نماسازی و… مورد توجه سایر جوامع بین المللی قرار گرفت و هنوز نیز همچنان این کشور پیش تاز عرصه فرآوری چوب در سراسر دنیا میباشد .

مراحل فرآوری چوب ترمووود :

ابتدا مختصرا به نکاتی در مورد چوب و استفاده آن درزندگی بشر میپردازیم که خود خالی از لطف جهت شناخت بهتر ترموود نیست .

چوب یکی از مواد اولیه یی بوده که از ابتدا بطور طبیعی به صورت فراوان  وبا روش های آسان در اختیار انسان بوده است که در ساخت و ساز و گرمایش از آن نیز بهره میبرده است .

با گذشت زمان انسان متوجه شد که با حرارت دادن به چوب میتواند آن را به یکی از مصالح جهت ساخت و سرپناه و سایر صنعت ها … و همچنین با سوزاندن سطح روی آن و با دادن جلوه های متنوع توسط ادوات مختلف در نمای محیط های بیرون استفاده نماید . لذا ازاین رو چوب توانست جایگاه خوبی در میان مصالح پیدا کند .

مراحل تهیه چوب ترمووود :

چوبهای ترموود عمدتا با دو روش استاندارد تولید می شوند .

1 ) روش ترموو اس ( themos  ) : این نوع استاندارد با ای ان 113 (   IN113 ) تطابق دارد و در برابر شرایط آب و هوایی ملزمات پوسیدگی کلاس شماره 3 را براورده می کند .

مصارف این نوع نوع استاندارد ها در نمای ساختمان ها و مبلمان و دکوراسیون و … می باشد .

2 ) روش ترموو دی (   thermod   ) : این نوع از استاندارد نشان از دوام زیست شناختی علاوه بر حفظ شکل ظاهر ، قوام بیشتری نسبت به استاندارد ترموو اس (   thermos  ) در کاربرد های نهایی دارد . این محصول به میزان رطوبت در هوا و محیط به طور میانگین ممکن است بین 5 الی 6 درصد تغییر ابعاد دهد .

به طور معمول و رایج چوب را بدین گونه فراوری می نمایند که ابتدا دمای چوب ترمووود را با کمک گرما و بخار آب در کوره های دارای حرارت 100 الی 130 درجه سانتی گراد به صورت آرام و یکنواخت بالا می برند.

سپس در مرحله بعد دمای کوره را مجددا تا 225 درجه سانتی گراد هم چنان با بخار افزایش می دهند، که این کار با مقدار وجود کم اکسیژن انجام داده تا سلول چوب اصلاح حرارتی گردد . بخار آب موجود در این فرایند مانع از آتش گرفتن چوب از حرارت زیاد می گردد .

در مرحله سوم دمای 230 درجه ی سانتی گراد چوب ترموو شده را با پوشش آب روی سطح آن  تقلیل می کنند ، سپس در پایان چوب ترمووود بدست آمده را مجددا با کمک رطوبت دهی به میزان 7 الی 14 درصد مرطوب می سازند . حال چوب فراوری شده یا همان چوب ترموود در مقابل سایر قارچ های مضر و حشرات و سایر شراط آب و هوایی و هر گونه تغییر شکل در محیط های خارجی و داخلی دارای استقامت خاصی می باشد .

مزایای ترمووود :

ترمووود با داشتن استقامت بالا و خاصیت طیف پذیری و سبک بودن یکی از بهترین مصالح برای استفاده در صنعت ساختمان و دکوراسیون و … می باشد . از دیگر مزیت های چوب ترموود می توان به استفاده های آن در صنعت تابلوسازی و نما سازی اشاره نمود .

از فواید استفاده از چوب ترمووود در صنعت نما و تابلو ترمووود می توان به سبکی و حمل و نقل و جابه جایی آسان و نیز برش در سایز ها با اشکال مختلف و خاصیت نصب انواع حروف برجسته روی آن اشاره کرد . از دیگر مزیت های ترموود عایق حرارتی و استقامت آن در مقابل رطوبت و شراطی جوی می باشد  . در مجموع دیگر خاصیت های تابلو ترموود ، دوام و ثبات ، سایز ترموود ، قوام در برابر حشرارت و پوسیدگی ، فاقد هرگونه صمغ و روغن ، نصب سریع و آسان ، نگه داری و شست وشوی آسان ، مقاومت در برابر باران های اسیدی و سایر شرایط جوی ، قابلیت برش در سایز های مختلف و انحنا دادن با سهولت می باشند .

انواع چوب ترموود :

1 )چوب ترمووود نرم : چوب ترمووود های نرم اکثرا از درختان سوزنی برگ مثل کاج تهیه می گردند که دارای انعطاف پذیری بیشتری می باشند که در نماهای ساختمان و دیوار های بیرونی استفاده میگردند .

2 )چوب ترموود سخت : چوب ترموود سخت عمدتا از درختان پهن برگی چون زبان گنجشک تهیه می شوند که دارای استقامت بیشتری می باشند که گاها در کف و مناطقی که نیاز به استقامت بیشتری دارند مورد استفاده قرار می گیرند .

موارد مصرف ترموود :

1 ) نماهای ساختمان

2 ) انواع دکوراسیون های داخلی و خارجی

3 ) سونا و استخر

4 ) تابلوهای تبلیغاتی

5 ) آلاچیق و درب و پنجره ها

6 ) کف پوش های داخلی و فضاهای باز

 قیمت تابلو ترموود

در مورد قیمت ترموود با توجه به شرایط وارداتی این محصول نمی توان قیمت ثابتی ارایه داد . ولی می توان نکاتی را در مورد تبادل تقریبی قیمت ترموود ارایه نمود :

1 ) نوع برند ترموود

2 ) نوع چوب از لحاظ درجه ی 1 و 2

3 ) ضخامت ترمووود

4 ) ابعاد چوب ترموود

نحوه نصب تابلو ترموود و نمای ترموود :

نصب ترموود در صنعت ساختمان مخصوصا صنعت تابلو ترمووود به دو صورت قابل اجرا است :

الف ) نصب با قوطی های استاندارد چوبی و زیر سازی همراه با چوب که با استفاده از کلیپس می باشد . ابتدا مکان و سطح های مورد نظر را شاسی کشی چوبی انجام می دهیم ، سپس با استفاده از پیچ های مخصوص ضد زنگ پروفیل ها و چوب های از قبل برش خورده را روی آن نصب می نماییم .

تابلو سازی ترموود :


تابلو سازی ترموود به این صورت است که تابلوساز برای این که از زیرساز پی وی سی در ساخت تابلو ترموود استفاده کند از چوب ترموود که در رنگ ها و طرح های مختلفی است ، استفاده می کند و بعد از آن هر نوع حروف برجسته ای که مدنظر وسلیقه مشتریان باشد را بر روی این زیرساز چوبی نصب می کند .

ترموود نوعی چوب مقاوم است که طی در زمان حرارت دهی مقاوم شده و در برابر رطوبت ، آلودگی های محیطی و در برابر قارچ ها ، انواع حشرات کاملاً مقاوم می باشد .

تابلو ترموود یک نوعی تابلو تبلیغاتی چوبی به شمار می رود  که با ظاهر چوبی که دارد می تواند یک نمای کلاسیک و مدرنیته را برای مکان ها و کسب به کار آید . تابلو ترموود با استفاده از چوبی به نام چوب ترموود طراحی و اجرا می شود ، که مقاومت این چوب بالاترین درجه را دارد به این دلیل که براساس فرآیندهایی که تحت تأثیر حرارت و فشردگی قرار می گیرد و درصد بالایی از رزین چوب خارج شده و یک چوب صاف با طرح ها و رنگ های مختلف به وجود آید که برای ساخت تابلو مغازه چوبی و یا  نمای ترموود استفاده می شود .

در تابلو سازی ترموود از چوب ترموود به عنوان زیرساز یا پس زمینه تابلو به جای پلکسی استفاده می شود و برای ساخت حروف برجسته درج شده بر روی آن می توان از انواع حروف برجسته مانند: حروف برجسته چلنیوم ، حروف برجسته استیل ، حروف برجسته پلاستیکی و دیگر موارد استفاده کرد . تابلو مغازه چوبی می تواند یک نمای بسیار زیبا و کلاسیک و شکیل برای محیط کسب و کار باشد و می توانید از آن برای کسب و کار خود استفاده کنید.

 

تابلو ترموود مغازه :

تابلو ترموود از نظر اصلاح لغوی در میان تابلوسازها و مصرف کنندگان به شکل های مختلفی نوشته و خوانده می شود که می توان  تابلو چوبی مغازه ، تابلو ترموو ، تابلو ترمو  و یا تابلو ترمووود نام برد.
در تبلیغات به روش سنتی روش های زیادی وجود دارد مانند :

 • سمپلینگ
 • تابلو بنری
 • بیلبورد
 • چاپ تراکت ، چاپ بروشور ، چاپ کاتالوگ محصولات
 • تبلیغ در رسانه های اجتماعی
 • تبلیغ در سایت های پربازدید
 • تبلیغات موبایلی
 • تبلیغات ایمیلی
 • تابلوسازی

از بین همه این روش های تبلیغاتی که گفته شد ، تابلوسازی یکی از پرکاربردترین و بهترین نوع تبلیغات است که همه اصناف و مشاغل از آن استفاده می کنند و از این روش برای سفارش و ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی مثل : تابلو مغازه ، تابلو فروشگاهی و تابلو شرکتی استفاده می شود .

یکی از جدید ترین نوع تابلوهای تبلیغاتی که این روزها  در سر درب مغازه ها نصب می شود ، تابلوی تبلیغاتی زیبا و شکیل با حروف برجسته و زمینه چوبی است که به عنوان تابلو چوبی مغازه یا تابلو ترموود مغازه مورد استفاده قرار می گیرد و می توان انواع مختلف حروف برجسته را بر روی چوب ترموود اجرا و نصب کرد .

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا