09125997081
چگونه تابلو مغازه مناسب انتخاب کنیم

چگونه تابلو مغازه مناسب انتخاب کنیم

 

تابلو سر در مغازه یکی از رسانه های تبلیغاتی محسوب می شود که در امر تبلیغات بسیار موثر واقع شده است و یک تصویر ماندگار برای عابران پیاده و دیگر بیننده ها ایجاد می کند.

با نصب یک تابلو مغازه ی ایده آل و با کیفیت میتواند بر ذهن دیگر افراد تاثیر بگذارید زیرا تابلو مغازه به نوعی بهترین روش معرفی فروشگاه و خدمات شما می باشد که در ذهن ها ماندگار خواهد شد و در حافظه ی تصویری افراد نقش می بندد.

تابلو سر در مغازه طراحی و گرافیک مخصوص به خود را دارد و میتواند بسیار متنوع باشد و به راحتی می توانید تابلو مغازه ی خود را منحصر به فرد کنید و در طرح تابلو مغازه محدودیتی به لحاظ تبلیغاتی وجود ندارد زیرا می توانید در طراحی تابلو سر در مغازه ی خود از هر نوع طرح یا گرافیک و یا تصویری استفاده کنید و به راحتی می توانید  متن دلخواه خود را در آن بنویسید.

تابلو مغازه میتواند تنها تصویر یا طرحی خاص باشد و یا تنها یک عبارت متنی را شامل شود و یا ترکیبی از این دو. امروزه با گسترش رسانه های نوین میتوان از انیمیشن و طراح های متحرک نیز در تابلو مغازه ی خود استفاده کنید و یا تصویری چند بعدی را به نمایش عموم مردم بگذارید.

 

کاربرد تابلو سر در مغازه

تابلو مغازه به طور عمده برای معرفی فروشگاه و فروش محصولات عرضه شونده و یا برای معرفی نوع خدماتی که می خواهید ارائه بدهید استفاده می شود.البته لازم است در انتخاب تابلو مغازه به فرهنگ و قوانین محلی نیز توجه داشت و متناسب با مکان نصب تابلو سر در مغازه آن را طراحی و نصب کرد.تابلو مغازه عمدتا کاربردی تبلیغاتی دارد و با اشتن بهترین تابلو مغازه می توانید بین رقبا بدرخشید و در امر تبلیغات از آنها پیشی بگیرید.ممکن است برایتان پیش آمده باشید که مغازه یا فروشگاهی را تنها با تابلوی مغازه اش تشخیص دهید و طرح آن تا مدت ها در ذهنتان باقی مانده باشد و در هر مکانی که باشید آن طرح را به راحتی به یاد بیاورید و بشناسید، مانند تابلوهای سازمانی که مختص یک فروشگاه زنجیره ای یا یک سازمان گسترده هستند و به راحتی بین افراد شناخته شده اند.گاهی یک ترکیب رنگی میتواند تا سالها در ذهن بیننده باقی بماند و در هر مکانی که نصب شده باشد قابل تشخیص باشد.اطمینان داشته باشید که با داشتن یک تابلو مغازه ی منحصر به فرد می توانید تا حد زیادی به موفقیت خود کمک کنید.

 

هدف از نصب تابلو سر در مغازه

هدف اصلی از نصب تابلو سر در مغازه جلب توجه و نظر افراد بیننده به سمت مغازه یا فروشگاه می باشد و به نوعی تابلو سر در مغازه نقطه ی مکان یابی مشتریان شما خواهد شد.طرح، رنگ، کلمات و یا تصویر تابلو مغازه ی شما تبلیغی ثابت و شبانه روزی برای فروشگاه شما خواهد بود و امکان شناخت خدمات شما را به صورت مداوم در اختیار مخاطبین قرار می دهد.از تابلو سر در مغازه ی خود می توانید به جهت مطرح کردن فروشگاه یا خدمات خود استفاده کنید و تبلیغات محیطی داشته باشید و در صنف خود بدرخشید.البته باید در نظر داشت که در انتخاب تابلو مغازه باید به میزان بودجه ی خود، مسائل فرهنگی، محیط و سلیقه ی افراد مختلف توجه داشته باشید.

 

ویژگی های تابلو سر در مغازه

 • تابلو مغازه خاص و شکیل

موثر ترین روش تبلیغاتی از بین روش های دیگر تبلیغاتی فروشگاه ها مثل پخش تراکت و چسباندن آگهی های تبلیغاتی بر روی دیوار، طراحی تابلو مغازه ی با کیفیت و خاص است.تابلو سر در مغازه ی با کیفیت با طراحی خاص و ویژه میتواند به شدت برای بینندگان چشمگیر باشد و در نگاه اول در یاد ها بماند و فروشگاه شما را بر سر زبان ها بیندازد و برای شما و فروشگاه تان برندسازی شود و در ذهن ها بمانید و شما را به دوستان و آشنایان دیگر معرفی کنند و تابلوی شما نماد فروشگاه شما باشد.

صنعت تابلوسازی تا به امروز سیر تکاملی ای داشته است به طوری که با گذشت زمان تابلو مغازه های مدرنی پا به عرصه ی تبلیغات گذاشته اند.با نصب یک تابلو مغازه جدید و مدرن می توانید مشتریان تازه ای را نیز جذب کنید و مشتریان جدید نیز آدرس مغازه ی شما را با تابلو مغازه جدید به دوستانشان خواهند داد.تابلو مغازه ی شما سطح کیفیت کاری شما را تعیین خواهد کرد و خلاقیت شما در طرح تابلو مغازه نشان دهنده ی حسن سلیقه ی شما خواهد بود. برای مثال تابلو مغازه جدید چوبی میتواند بسیار به روز و مدرن نشان داده شود و در عین حال حس نوستالژیک و صمیمی ای در ذهن بیننده به وجود آورد.

 

 • تابلو مغازه مفهومی

همانطور که میدانید تابلو سر در مغازه میتواند در خود پیامی را داشته باشد و به راحتی میتواند این پیام را به مخاطبین انتقال دهد و این ویژگی باعث منحصر به فرد بودن تابلو مغازه ی شما خواهد شد و آن را در ذهن خواننده ی پیام برجسته می کند و راحت تر در یاد ها می ماند و این پیام باید به گونه ای باشد که منجر به جذب مشتری و برندسازی شود.بنابراین شما می توانید با گنجاندن یک پیام در طرح تابلو مغازه خود و یا با قرار دادن یک تصویر در تابلو سر در مغازه تان این پیام را به دیگران برسانید تا بهتر بتوانید خدمات یا محصولات خود را به مشتریان عرضه کنید.

 • تابلو مغازه با کیفیت

در ساخت تابلو مغازه ی با کیفیت لازم است از مواد اولیه ی با کیفیت استفاده شود و طراحی تابلو مغازه ی خود را به افراد خبره در این زمینه بسپارید به طوری که از نحوه ی ساخت و نصب آن مطمئن باشید و بتوانید از خدمات پس از فروش آن نیز بهره مند شوید.مواد اولیه ای که در ساخت تابلو مغازه موثرند باید از ضخامت مناسبی برخوردار باشند و ورق آنها از شرکت های معتبر تهیه شود.

تابلوهایی که روشنایی بالایی دارند توجه بیشتری را نیز جلب می کنند و برای تامین این روشنایی از لامپ های ال ای دی یا اس ام دی استفاده می شود که لازم است که تابلو ساز از نوع مرغوب آنها که عمدتا ساخت کره اند استفاده شود تا پس از مدت کوتاهی از کار نیفتند و نور بیشتری را از خود متصاعد کنند و دوام و عمر بالایی داشته باشند.

 • تابلو مغازه ارزان

قیمت تابلو مغازه به عوامل زیادی از جمله کیفیت مواد اولیه مورد استفاده در تابلو بستگی دارد.تابلو سر در مغازه هایی که از جنس مواد ساخت چین ساخته شده اند از کیفیت چندانی برخوردار نیستند و ارزانی آنها تنها به علت کیفیت پایین آنها و طول عمر پایین آنها است و شما را پس از گذشت مدت کوتاهی مجبور به تعویض تابلو مغازه تان خواهند کرد.برای داشتن تابلوهای مرغوب و با کیفیت لازم است هزینه ی بیشتری را کنار بگذارید اما در عوض تا چندین سال لزومی به تعویض تابلو مغازه تان نیست و از کیفیت مطلوب آن خیالتان راحت است.همانطور که میدانید تابلوی مغازه ها همواره در معرض آلودگی های هوا، تابش نور خورشید و در معرض باد هستند. پس با خرید تابلوی مرغوب و نصب صحیح آن ضرر نخواهید کرد و تا سال ها می توانید از دوام آن لذت ببرید.

انتخاب تابلو مغازه

برای داشتن انتخاب درست در موقع خرید تابلو سر در مغازه باید به عوامل زیادی مثل نوع مغازه ی خود و موقعیت آن توجه داشت.برای مثال اگر مغازه شما در مکانی است که شدت نور و روشنایی زیاد است باید از تابلوهای مات تر استفاده کنید و تابلوهای استیل نور اندریک میتوانند انتخاب خوبی باشند و یا تابلو پلکسی یا پلاستیل جلوه ی زیباتری خواهند داشت و تاثیر بیشتری روی بیننده می گذارند. اما انتخاب این نوع تابلوها برای مکانهای تاریک اشتباه است. برای فضاهای بزرگ تر و تاریک تر بهتر است از تابلو چلنیوم یا کامپوزیت استفاده کرد.از دیگر مزایای این نوع تابلو ها میتوان  به قابلیت انتخاب آنها برای سازمان ها و برندسازی و استفاده از لوگو در تابلو میتوان  اشاره کرد که تمامی آنها جلوه ی خارق العاده ای به کسب و کار شما خواهند داد.برای مکان هایی که به عرضه ی مواد غذایی خوراکی مربوط اند بهتر است از تابلو مغازه جدیدتری استفاده کرد تا بتوان مشتریان جوان را به سمت خود بکشانیم و مدرن و به روز بودن صنف خود را به نمایش بگذاریم.در اصنافی که مربوط به طلا و جواهر هستند بهتر است از تابلوهای براق و درخشنده مثل چلنیوم الماسی یا کریستالی استفاده کنند تا در بین رقبا بدرخشند.در نهایت برای انتخاب تابلو مغازه باید ابتدا به میزان بودجه و هزینه ای که برای تابلو در نظر گرفته اید توجه کنید و محیط پیرامون خود را در نظر داشته باشید.

انواع تابلو مغازه

امروزه در صنعت تابلو سازی از ایده های نوین و تکنولوژی روز دنیا استفاده می شود که منجر به به روز شدن مداوم تابلو های سر در مغازه ها می شود و دست مشتریان را در انتخاب بهترین گزینه بر اساس نیاز خود باز گذاشته است.در حال حاضر این صنعت یکی از پر رونق ترین مشاغل به حساب می آید زیرا اهمیت تابلو مغازه برای عموم آشکار شده است و در امر تبلیغات تابلو سازی جایگاه خود را پیدا کرده است و سلیقه ی مشتریان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و رقابت بین رقیبان را سخت کرده است.

جنس تابلو  سر در مغازه

برای ساخت تابلو مغازه از مواد اولیه مختلفی از جمله آلومینیوم، استیل،چوب ترمووود، نئون پلاستیک،  پلاستیک فشرده، کامپوزیت و تیتانیوم، استفاده می شود.بعضی از این جنسها مقاومت خوبی در برابر سرما و گرما و آسیب های احتمالی دارند؛ اما بعضی از این جنسها مقاومت کمتری در برابر آسیب های احتمالی نشان می دهند.مثلا تابلوهایی که از جنس تیتانیوم یا استیل هستند  بسیار مقاوم اند و به راحتی فرسوده نمی شوند.انواع تابلو مغازه بر اساس جنس مواد اولیه ی کاربردی در آنها عبارتند از تابلو چلنیوم، تابلو استیل، تابلو چلنیوم الماسی،تابلو چلنیوم پانچ شده،تابلو چلنیوم کریستالی و تابلو با حروف برجسته را میتوان  نام برد.

نمونه های معروف تابلو مغازه

 • تابلو چلنيوم: تابلو چلنیوم از محبوب ترین تابلو های تبلیغاتی است که در آن حروف برجسته اند و در داخل آنها از نور استفاده می شود و بسیار جذاب به نظر می آیند و رنگبندی متنوعی دارند. تقاضا برای ساخت تابلوهای چلنیوم بسیار زیاد است زیرا به راحتی میتوانند چشم ها را خیره ی خود کنند.
 • تابلو هاي استيل : از تابلوهای استیل برای حک کردن نام برند مجموعه و نصب آن در ورودی فروشگاه استفاده می شود که معمولا به صورت قاب دار یا ساده طراحی می شوند و میتوان متن دلخواه را روی آن حک کرد و حتی حروف مورد نظر را روی پلکس برش داد و نصب کرد.
 • تابلو هاي نئون: تابلو هاي ساخته شده با لامپ های نئون از تابلوهای قدمت دار در صنعت تابلو سازی به حساب می آیند و نوع منحصر به فردی از تابلوها هستند زیرا نور زیبایی از خود ساطع می کنند و بسیار چشم نواز اند.این تابلوها از تنوع رنگی بالایی برخوردارند.
 • تابلوهای پلاستیکی: تابلو های پلاستیکی بر خلاف تابلوهای چلنیومی از پلاستیک ساخته می شوند و نسبت به دیگر تابلوها نورانی تر اند و به راحتی میتوان در ساخت آنها صرفه جویی کرد و از هر نوع ماده ی مصرفی ای برای زیر سازی آن استفاده کرد و دست تابلو ساز برای ساخت آن باز است.
 • تابلوهای ال ای دی ثابت و روان: نور این تابلوها از چراغ های ال ای دی تامین می شود و به راحتی میتوان با استفاده از نور درخشان ال ای دی ها طرح مورد نظر خود را پیاده سازی کنید و از انواع مدل های رقص نور با افکت های گرافیکی متنوع استفاده کرد.این تابلوها انواع تک رنگ یا چندرنگ دارند.
 • تابلوهای بنری: اين نوع تابلو مغازه ساده ترین و مقرون به صرفه ترین نوع تابلو هستند که ساختار کلی آنها از یک اسکلت فلزی و بنر تشکیل شده و گاها از یک پروژکتور نیز استفاده می شود که به دلیل اینکه طرح اولیه آن چاپی است از تنوع بالایی برخوردارند و جنس بنر مصرفی انواع مختلف و با ضخامت های متفاوت
 • از نمونه تابلو مغازه تابلوسازی طاهر دیدن کنید.

 

اشتراک

کامنت