t
09125997081
نقاشی دیواری

نقاشی دیواری

tablosazi

 

نقاشی های دیواری قدیمی ترین شکل شناخته شده نقاشی هستند که از نقاشی های باستان شناسانه در غار آلتامیرا در اسپانیا و غار لسکو در فرانسه یاد می شود. در آخرین دهه از قرن 20، نگهداری و مرمت  دو شاهکارهای دوره رنسانس از نقاشی دیواری ، نقاشی دیواری میکل آنژ در کلیسای سیستین در شهر واتیکانو لئوناردو داوینچی شام آخر (1495-1498) در میلان، توجه جهان را به خود جلب کرد.

طبیعت و تکنیک

نقاشی دیواری به طور ذاتی از تمام اشکال هنر تصویری متفاوت است.استفاده از رنگ و نقوش می تواند به طور اساسی احساس نسبت به فضاهای ساختمان را تغییر دهد.نقاشی دیواری تنها شکل نقاشی است که واقعا سه بعدی است،زیرا از یک فضای خاص تغییر و درک می شود.هنرمندان بزرگ رنسانس تلاش کردند تا یک فریب احساسی  را برای فضا ایجاد کنند .

 نقاشی دیواری اهمیت وسیعی دارد. هنرمند نقاشی باید به صورت تصویری یک موضوع اجتماعی، مذهبی یا میهن پرستانه را در مقیاس مناسب در ارتباط با نیازهایساختاری دیوار و ایده بیان کند.در تاریخ نقاشی دیواری، از تکنیک های بسیاری استفاده شده است: نقوش نقاشی ، نقاشی ، رنگ آمیزی نقاشی روی دیوار ، سرامیک، رنگ روغن بر روی بوم ، و اخیرا سیلیکات مایع استفاده شده است.

در اروپای قرن شانزدهمرنگ روغن بر روی بوم به طور کلی برای نقاشی های دیواری استفاده شد. واقعیت این است که می توان آن را در استودیوی هنرمند تکمیل کرد و بعدا به مقصد آن منتقل و به دیوار متصل کرد،که در عمل نیز راحتر است. با این حال، رنگ روغن، حداقل برای محیط های رضایتبخش برای نقاشی های دیواری است: هر دو درخشندگی رنگ و بافت سطح، رنگ های بسیاری از رنگدانه توسط اتصال دهنده یا تحت تاثیر شرایط جوی،است.

رومی ها از نقاشی های روغنی تا حد زیادی استفاده می کنند.  دیوارها و سقف تقریبا تمام ساختمان ها، عمومی و خصوصی، در طرح های یکپارچه و نوآورانه تزئینی که شامل طیف گسترده ای از تصاویر، از جمله چشم انداز، هنوز هم زندگی و صحنه های شکل گرفته، نقاشی شده بود. 

نقاشی روی دیوار خیابان

هنرمندانی هستند که با هنر خود  با تغییر شیوه ونگرش در کار خود علاقه فراوانی به نقاشی روی دیوار های خیابان دارند. Fritan Magee یکی از افرادی است که با هنر خود و نقاشی بر رودیوار های شهر خود در استرالیا به شهرت فراوانی رسید.

امروزه ساختمان ها و برج های بلندی در سطح شهر گسترش یافتند و دیوار های بلند این فرصت را برای هنرمندان علاقه مند به گرافیتی و نقاشی روی دیوار های خیابان ایجاد کرده است .

مکان هایی که هر روزه از ان می گذریم تاثیر شگرفی بر روحیه و احساسات ما می گذارند.فضای حاکم چه در خانه و چه در خیابان تاثیر بسیاری بر روحیه ما می گذارد.

با گذر از خیابان های شهر تهران با دیدن دیوارهای بلند که یکی پس از دیگری کهنه می شوند و جای خود را به دیوار های بلند می  دهند .این جاست که هنرمندانی با هنروری خود بروی این دیوار ها نقش می زنند تا شما با عبور از خیابان های پرترافیک و خسسته کننده کلان شهری مانند تهران روحیه خود را زنده و شاداب حفظ کنید .

شهرداری‌ها و سازمان زیباسازی با یاری هنرمندان، وظیفه زیباسازی شهر را برعهده دارند. از سال۱۳۸۰ با تأسیس سازمان نقاشی دیواری تحول عمده‌ای در تهران آغاز شد. این سازمان با فراخوان‌های گسترده‌ای سعی در یافتن استعدادهای جوان در عرصه نقاشی دیواری داشت.

نقاشی روی دیوار مدرسه

یکی از مکان هایی که در کشور ما رواج بسیاری داشته نقاشی بر روی دیوار مدرسه ها بوده که از سال های دور بوده است .نقاشی بر روی دیوار مدرسه عموما جنبه تربیتی و وزیبا سازی محیط مدرسه را داشته است.بنار برین هنر نمایی هنرمندان در این زمینه باید محتوای بالا داشته و مطابق با سلیقه عموم باشد و با توجه به رده سنی و جنسیت دانش اموزان ان مدارس در نظر گرفته شود .

نقاشی روی دیوار مدرسه می تواند برو روی روجیه معلمین و دانش اموزان نیز تاثیر مثبت داشته باشند و باعث به وجود امدن محیط شاد و پر انرژی برای انان باشد .

هدف از نقاشی روی دیوار مدرسه علاوه بر زیبا سازی محیط مدرسه و انتقال پیام به دانش اموزان ایجاد محیطی متفاوت از محیط های دیگر برای دانش اموز هست تا یکنواختی و بی حسی را از بین ببرد .

نقاشی دیواری تهران

نقاشی دیواری تهران از اهمیت خیلی با لایی برخوردار است با توجه به این که شهر تهران پایتخت  ایران است و نظر زیبا سازی از اهمیت بالایی برخوردار است .

ادرس

N/A

تلفن

N/A

ایمیل

N/A

وبسایت

N/A