تابلو سازی

تابلو چلنیوم

5/5 - (1 امتیاز)

تابلو چلنیوم در صنعت تابلو سازی جز پر فروش ترین ها می باشد. تابلو چلنیوم یک نوع تابلو حروف برجسته است. یک کارگاه تابلو سازی برای ساخت تابلو چلنیوم نیازمند ابزارها و دستگاه های کاملی است که بتواند این تابلو را بسازد. از جمله دستگاه لیزر و حروف ساز و…

تابلو حروف برجسته چلنیوم با ورود خود به بازار تبلیغات و تابلو سازی، تأثیر بزرگی بر صنعت تابلو سازی گذاشت و تحول عظیمی به وجود آورد. این مدل تابلو با استقبال مشتریان و اصناف همراه بود. اما تابلو چلنیوم تنها یک تابلو نبود، به مرور نوآوری های مختلفی انجام شد و انواع تابلو چلنیوم گسترش یافت. در این مقاله به معرفی انواع این تابلوها خواهیم پرداخت.


تابلو چلنیوم چیست؟


قبل از پرداختن به انواع این مدل تابلوها لازم است کمی درباره چلنیوم بدانیم. چلنیوم یکی از تابلوهایی است که در آن از حروف برجسته استفاده می شود. به دلیل قیمت مناسب و زیبایی آن بین حروف برجسته، مورد استقبال اصناف، مردم و مشتریان قرار گرفته است. شاید بپرسید چلنیوم چیست؟ چلنیوم یک نوع آلومینیوم است که طی یک سری فرآیندها به ورقه هایی به شکل آینه در می آیند. از این ورقه ها جهت ساخت حروف برجسته استفاده می شود. در انواع تابلو چلنیوم استفاده گسترده داشته و به همراه رنگ های گوناگون عرضه می شود.تابلو چلنیوم ساده

 

این مدل تابلو از حروفی با ظاهر ساده تشکیل شده است. اجزای تشکیل دهنده این مدل تابلو عبارتند از : پلکسی گلاس، لبه چلنیوم، pvc و منبع تغذیه. در این مدل از لبه چلنیوم در رنگ های مختلف استفاده می شود.ظاهر این تابلو بسیار ساده است و حروف به راحتی قابل خواندن می باشد. این طرح ساده را می توان با رنگ های مختلفی از پلکسی گلاس ساخت. توجه کنید در این مدل تنها یک رنگ از پلکسی گلاس استفاده خواهد شد.از این تابلو بیشتر در سازمان های خصوصی و اداری استفاده می شود.


تابلو چلنیوم پلکسی دوبلاین مدل هم مشابه مدل ساده می باشد تنها تفاوتی که دارد استفاده از دو پلکسی گلاس می باشد. استفاده از پلکسی گلاس در دو رنگ مختلف و متفاوت باعث زیبایی ، دید بهتر تابلو و همچنین باعث جذابیت آن می شود. علت نامگذاری این مدل تابلو هم همین است. اینکه می توانیم از دو مدل پلکسی گلاس استفاده کنیم.این مدل از تابلو سفارشی است و بستگی به درخواست مشتری می توان از چند پلکسی گلاس استفاده کرد. برای ساخت این مدل از تابلو همانند تابلوی ساده به اجزای لبه چلنیوم، pvc،smd و منبع تغذیه نیاز داریم. پلکسی گلاس استفاده شده در این مدل می تواند دو یا چند عدد در رنگ های متفاوت باشد.مشخص است که هزینه ساخت این مدل تابلو چلنیوم از مدل ساده آن بیشتر است. در پلکسی دوبل انتخاب رنگ ها اهمیت فراوانی دارد. اگر بتوانید دو رنگ پکلسی گلاس را حرفه ای انتخاب کنید، نتیجه آن بسیار زیبا و دیدنی خواهد شد.


مدل RGBاین مدل تابلو چلنیوم هفت رنگ مختلف از خود به نمایش می گذارد که در نوع خود بسیار جالب و زیبا می باشد. اجزای ساخت این تابلو با دو تابلوی قبل کمی متفاوت است. برای ساخت این تابلو اجزای زیر لازم است :SMD RGB، کنترلر، لبه چلنیوم، پلکسی گلاس سفید،PVC و منبع تغذیه<br>علت نام گذاری این مدل هم مشخص است. در لامپ های SMD از مدل سه رنگ استفاده می شود. مدل سه رنگ RGB از سه رنگ اصلی گرافیکی یعنی قرمز، سبز و آبی تشکیل شده است. قابل ذکر است که نحوه نورپردازی در SMD این مدل قابل تغییر و برنامه ریزی است.


تابلو چلنیوم طلاییدر این مدل از پلکسی گلاس طلایی و همچنین چلنیوم طلایی استفاده شده است. رنگ طلایی برای برخی شرکت های خصوصی بسیار مناسب است و جلوه خیره کننده ای دارد.مدل تابلو فول کالر پس از موفقیت و استقبال از تابلو چلنیوم RGB تابلو سازان به این فکر افتادند که همین مدل را گسترش دهند. لذا تابلو فول کالر وارد بازار شد. در این مدل از تابلو می توان میلیون ها رنگ را نمایش داد. SMDهای به کار رفته در این مدل می تواند رنگ های متنوعی را نمایش دهد و فول کالر است. این نوع از تابلوها بسیار زیبا و چشم نواز هستند. در شب جلوه های زیبا و خاصی دارند. برای ساختن این تابلو از لبه چلنیوم، پلکسی گلاس سفید رنگ، منبع تغذیه و کنترلر مخصوص، ورق های PVC و SMD استفاده می شود. مدل SMD در این تابلو فول کالر (FULL COLOR) می باشد.هزینه ساخت این مدل تابلو از سایر مدل ها بالاتر است. در عوض زیبایی و جذابیت آن هم از سایر مدل ها بیشتر است.


مدل پانچ یا الماسی

 


برای ساخت این مدل تابلو از اشکال مختلفی نظیر ستاره، مربع و … روی پلکسی گلاس استفاده می کنند. برای ایجاد این شکل ها از لیزر استفاده می شود. پس از اینکه شکل ها ایجاد شدند، نور SMDها از این شکل ها عبور می کند و تصاویر زیبای و درخشانی را می سازد. تابلو پانجی نام های دیگری هم دارد. مثلأ این مدل تابلو را با نام تابلو الماسی، نگینی یا ستاره ای هم می شناسند. هنگامی که نور از بین شکل ها رد می شود، اینطور به نظر می آید که روی حروف برجسته از الماس یا نگین استفاده شده است. به همین دلیل است که تابلوهای پانچ به تابلوهای الماسی یا نگینی معروفند.


تابلو چلنیوم کریستالبی انصافی است که از تابلو چلنیوم صحبت کنیم و حرفی از چلنیوم کریستال به میان نیاوریم. برای ساخت این مدل تابلو از حروف برجسته ای استفاده می شود که جنس آنها دانه های کریستال یا پلکسی گلاس شیشه ای است. انگار روی تابلو کریستال ریز پاشیده شده است. در بحث زیبا شناسی، این مدل تابلو زیبایی خیره کننده ای دارد و توجه افراد را جلب می کند.
<p>از شما سپاسگزاریم که تا این بخش از مقاله با ما همراه بودید. نکته ای که گفتن آن خالی از لطف نیست این است که تابلوسازان حرفه ای گاهأ روش های گفته شده را با هم ترکیب می کنند و روش نوینی را ابداع می کنند. با ترکیب اصول مهم و روش های مختلف تابلو سازی، نمایی زیبا و خاص به وجود می آید.

 

فونت تابلو چلنیوم :

در تابلوهای چلنیوم برای انتخاب فونت دست شما باز است ولی باید به چند نکته توجه کنید. شما باید فونتی را انتخاب کنید که بیشتر فضاهای خالی تابلویتان را پر کند. پس برای تابلوهای کشیده از فونت های کشیده مانند : نستعلیق و نثر شکسته استفاده میکنند. برای تابلوهایی که عمودی هستند باید چند خط نوشته را در نظر بگیرید.فقط باید این نکته را در نظر بگیریم که حروف زیاد در هم نباشند که ناخوانا شوند.

در انتخاب رنگ بندی تابلوچلنیوم حتماً به لوگوی مورد نظر خود توجه کنید.لوگوی شما معرف شماست و با توجه به کار و صنعت شما طراحی شده پس بهتر است از رنگ ها و شکل های لوگو برای طراحی حروف کمک بگیرید.

نصب تابلو چلنیوم :

 

نصب تابلوچلنیوم خود به تنهایی یک مقوله ی مهمی است که مورد توجه قرار میگیرد ، به این دلیل که در انتهای این مرحله است که میتواند نقش تعین کننده در زیبایی و برازندگی و شکیل بودن تابلو را داشته باشد. نصب این نوع از تابلوها براساس سطح قرارگیری آنها برای نصب بر روی زمینه غیرشفاف مثل : کامپوزیت ، چوب ، سنگ و… و همچنین به صورت های مختلفی بر روی متریال شفاف شیشه ای اجرا میشود.

تابلو چلنیوم :

تابلو چلنیوم تابلویی است که با استفاده از رول چلنیوم که در سایزهای 7، 9 و 11 سانتی متری در بازار وجود دارد طراحی و اجرا میشود .از رول چلنیوم برای ساخت لبه ها و از پلکسی گلاس شفاف در رنگ های مختلف مخصوصاً رنگ طلایی ، مشکی و نقره ای ، برای ساخت رویه حروف برجسته چلنیوم استفاده میشود.

 

مراحل ساخت تابلو چلنیوم :

 

1) تابلوساز اول برای تعیین محل تابلو به محل موردنظر می رود و ارتفاع ، طول و عرض تابلو را اندازه گیری میکند.

2) در این مرحله طراح با استفاده از نرم افزارهای طراحی مثل : کرل ، اتوکد و فتوشاپ اقدام به طراحی تابلو و مشخص کردن اندازه حروف ، فونت حروف ، ضخامت حروف و دیگر تنظیمات میکند .

3) قیمت تابلو تبلیغاتی توسط نرم افزار برآورد میشود و طرح رسم شده به سفارش دهنده برای تایید ، انتقاد ، پیشنهاد و تغییرات احتمالی نشان داده می شود و در صورت موافقت مرحله ساخت تابلو چلنیوم شروع میشود.

4) در این مرحله حروف طراحی شده توسط دستگاه برش لیزری برش داده شده و بعد لبه چلنیوم با دقت دور تا دور پلکسی چسبانده میشود .

5) حالا نوبت نورپردازی حروف است که با استفاده از لامپ های اس ام دی انجام میگیرد.

6) پس از چیدمان لامپ های اس ام دی به صورت سری یا موازی بر روی پی وی سی ،حروف بر روی زیرساز که می تواند از نوع ورق کامپوزیت ،چوب ترموود ، شیشه ، سنگ و… که مورد سفارش مشتریان است ،نصب میشود .

7) تابلو به محل برده شده و در جای خود نصب میشود.

8) روشن کردن تابلو و رفع خطاهای احتمالی

9) خدمات پس از فروش

قیمت تابلو چلنیوم :

برای اطلاع از قیمت تابلو چلنیوم با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

1 تابلو چلنیوم پلکسی دوبل 1 2500000  
2 تابلو چلنیوم پانچی 1 2700000 قطر قلم کمتر از ده سانت
3 تابلو چلنیوم کریستال 1 3000000  
4 تابلو چلنیوم فول کالر 1 3500000

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا