تابلو فلکسی فیس

فلکسی فیس مکعبی است که شامل اسکلت فلزی ، سپری ، و ریل می باشد که متعلقات خاصی دار می باشد. بر روی سپری چاپ فلکس با تسمه و کلیبس کشیده می شود. و بعد با ورق های رنگی یا گالوانیزه پوشش داده می شود عرض این تابلو ۲۱ سانت می باشد.
 

سیستم نورپردازی فلکسی فیس:


سیستم نورپردازی تابلو فلکسی به صورتی است که مهتابی ها با پایه به سینی ها ی درست شده از ورق گالوانیزه پرچ مییی AA در کشورهای جهان سوم استفاده می گردد.

زیبایی فلکسی فیس (flexiface) :

زیبایی این نوع تابلو بسته به سازنده و ظرافت فردی دارد . تابلوهای فلکسی جایگزینی شایسته برای تابلوهای قاب پلاستیک میی باشدو در دو نوع چاپ و استیکرعرضه می شود. ابعاد آن طبق محیط وسلیقه متغیر است.
نور این تابلوها از لامپ های فلوروسنت (مهتابی) یااز پرژکتور ال ای دی (نور پردازی از جلو) یا ال ای دی های لقمه ای براییی کاهش انرژی استفاده میگردد.

یکی از انواع تابلوهای جدید که از حدود سال ۱۳۷۸ به ایران آمده و به علت زیبائی و کیفیت خاصی که دارد به سرعت همه گیر شده تابلوهای فلکسی فیس می باشد.

تابلو فلکسی چیست؟

 

نام این تابلو تبلیغاتی بر گرفته از نام همان ماتریالی است که بر روی تابلو وجود دارد، این ماتريال ظاهر شبیه پارچه ها برزنتی که بر روی اتاق بار تریلی ها می کشند بوده و از جنس بسیار محکمی است که در ایران با نام «تجاری فلکسی فیس معروف گردیده است، فلکسی از سه نوع جنس مخصوص که روی هم پرس شده است ساخته می شود. لایه زیرین ترکیبی از پلاستیک و پلکسی بوده که با خطوط برجسته ریز می باشد و بر روی آن اليافی نازک از نوعی پشم شیشه شبیه ابریشم مصنوعی با روشی خاص پرس شده و در سطح روئی نیز لایه ای از پلاستیک و پلکسی گلاس است و مجموع با وجود رنگ سفید آن بسیار شفاف و محکم بوده و نور به خوبی از آن عبور نموده و همچون پارچه های ضخیم قابل ارتجاع و شکل پذیری می باشد.

شفافیت و یکپارچگی سطح تابلو و امکان اجرا چاپ هر گونه طرح و عکس بر روی آن سبب زیبایی این نوع تابلوها شده است و در مدت کوتاهی در سراسر دنیا این نوع تابلو طرافدارن زیادی را به خود جلب کرده است .

ساخت و نصب تابلو فلکسی فیس

برای ساخت ابتدا باید محل نصب آن را با دقت باید اندازه گیری نموده و بهترین ابعاد  را در محلی که نهایتا این نوع تابلو نصب می گردد، انتخاب کرد، سپس با استفاده از توطی آهن اسكت و یا کلاف محفظه آن را می سازیم، در ایران تابلو سازها به دلیل ارزانتر شدن تابلو، برای اسکت محفظه تابلوی فلکسی از قوطی آهن استفاده می کنند، در حالی که اکثر کشورهای اروپائی با آمریکایی در این نوع تابلوها از اسكت با قوطی آلومینیوم استفاده می شود. البته از مزایای آلومینیوم می توان اکسیده نشدن آن (زنگ نزدن) و از نظر وزن سبک تر بودن اسکلت را می توان ذکر کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *