تابلو سازی

تابلو فلکسی فیس

5/5 - (1 امتیاز)
 

سیستم نورپردازی فلکسی فیس:


سیستم نورپردازی تابلو فلکسی به صورتی است که مهتابی ها با پایه به سینی ها ی درست شده از ورق گالوانیزه پرچ مییی AA در کشورهای جهان سوم استفاده می گردد.

زیبایی فلکسی فیس (flexiface) :

زیبایی این نوع تابلو بسته به سازنده و ظرافت فردی دارد . تابلوهای فلکسی جایگزینی شایسته برای تابلوهای قاب پلاستیک میی باشدو در دو نوع چاپ و استیکرعرضه می شود. ابعاد آن طبق محیط وسلیقه متغیر است.
نور این تابلوها از لامپ های فلوروسنت (مهتابی) یااز پرژکتور ال ای دی (نور پردازی از جلو) یا ال ای دی های لقمه ای براییی کاهش انرژی استفاده میگردد.

یکی از انواع تابلوهای جدید که از حدود سال ۱۳۷۸ به ایران آمده و به علت زیبائی و کیفیت خاصی که دارد به سرعت همه گیر شده تابلوهای فلکسی فیس می باشد.

تابلو فلکسی چیست؟

 

نام این تابلو تبلیغاتی بر گرفته از نام همان ماتریالی است که بر روی تابلو وجود دارد، این ماتريال ظاهر شبیه پارچه ها برزنتی که بر روی اتاق بار تریلی ها می کشند بوده و از جنس بسیار محکمی است که در ایران با نام «تجاری فلکسی فیس معروف گردیده است، فلکسی از سه نوع جنس مخصوص که روی هم پرس شده است ساخته می شود. لایه زیرین ترکیبی از پلاستیک و پلکسی بوده که با خطوط برجسته ریز می باشد و بر روی آن اليافی نازک از نوعی پشم شیشه شبیه ابریشم مصنوعی با روشی خاص پرس شده و در سطح روئی نیز لایه ای از پلاستیک و پلکسی گلاس است و مجموع با وجود رنگ سفید آن بسیار شفاف و محکم بوده و نور به خوبی از آن عبور نموده و همچون پارچه های ضخیم قابل ارتجاع و شکل پذیری می باشد.

شفافیت و یکپارچگی سطح تابلو و امکان اجرا چاپ هر گونه طرح و عکس بر روی آن سبب زیبایی این نوع تابلوها شده است و در مدت کوتاهی در سراسر دنیا این نوع تابلو طرافدارن زیادی را به خود جلب کرده است .

ساخت و نصب تابلو فلکسی فیس

برای ساخت ابتدا باید محل نصب آن را با دقت باید اندازه گیری نموده و بهترین ابعاد  را در محلی که نهایتا این نوع تابلو نصب می گردد، انتخاب کرد، سپس با استفاده از توطی آهن اسكت و یا کلاف محفظه آن را می سازیم، در ایران تابلو سازها به دلیل ارزانتر شدن تابلو، برای اسکت محفظه تابلوی فلکسی از قوطی آهن استفاده می کنند، در حالی که اکثر کشورهای اروپائی با آمریکایی در این نوع تابلوها از اسكت با قوطی آلومینیوم استفاده می شود. البته از مزایای آلومینیوم می توان اکسیده نشدن آن (زنگ نزدن) و از نظر وزن سبک تر بودن اسکلت را می توان ذکر کرد.

تابلو فلکسی برجسته :

ساختار کلی فلکسی های برجسته تفاوت زیادی با تابلو های فلکسی عادی ندارد و همان سیستم نورپردازی از داخل فریم و پشت فلکسی در آن است ولی تفاوتی که بین این دو تابلو وجود دارد شکل فریم یا قاب زیرین آن هاست.  در فلکسی فیس ها عموماً قاب اصلی تابلو یک مستطیل ساده با اندازه های مشخص است ولی در فلکسی برجسته این موضوع کاملاً تفاوت دارد. ساختار کلی کار تابلو فلکسی برجسته به این صورت است که اول طرح تابلو فلکسی توسط نرم افزار رسم شده و پس از آماده شدن طرح حروف برجسته فلکسی ، هر کاراکتر از حروف با استفاده از فریم های فلزی ساخته شده و کلمه یا عبارتی که صاحب مغازه می خواهد از آن در تابلو خود استفاده کند با فونتی زیبا طراحی می شود. این مرحله از مهمترین قسمت های کار است ، به این دلیل که زیبایی نهایی تابلو به طراحی حروف و نوع فونت آن بستگی دارد.

بعد از آنکه حروف و عبارت مورد نظر طراحی شد هر کدام را به صورت فریم های فلزی می سازند. بعد از این مرحله روش کار مانند تابلو های فلکسی معمولی است به این صورت که لامپ های فلورسنت را درون فریم ها جا سازی می کنند و بعد فلکسی را روی قالب مورد نظر می کشند. به این ترتیب حروف وعبارت مورد نظر که می تواند اسم مغازه یا نوع کسب و کار باشد که یک به یک هر کدام یک تابلو فلکسی کوچک هستند که وقتی در کنار هم قرار می گیرند اگر طراحی زیبایی در شکل ظاهری و فونت آنها انجام شده باشد نمای بسیار زیبایی به آن فروشگاه یا مغازه می دهند .پس از آن هر حرف ساخته شده فلزی به بر روی فلکس به شکل طرح ، در کنار هم چیده می شوند . نوری که متصاعد می شود به صورت نور مخفی یا نور از پشت خواهد بود .

چاپ فلکسی ارزان : 

تبلیغات از نیازهای مهم هر کسب و کاری به شمار می رود و بدون تبلیغات مشاغل زیادی از لحاظ اقتصادی به ورشکستگی نزدیک می شوند. وقتی از یک خیابان عبور می کنیم  بسیاری از مغازه ها را از روی تابلوهایی که بر سردر آنها قرار گرفته شده است می شناسیم و می دانیم که چه کالاها و لوازمی به فروش می رسد و چه خدماتی در آنجا ارائه می شود. امروزه بیشتر این تابلو هایی که بر سر در و ورودی مغازه ها ، فروشگاه ها و دیگر مکان های عمومی می بینیم فلکسی یا به عبارت دیگر فلکسی فیس هستند.

تابلوسازی طاهر ارائه دهنده انواع تابلوها و نماها می باشد و انواع تابلوهای خود را با عالی ترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انجام می دهد. چاپ فلکسی ارزان با قیمت مناسب را از تابلو طاهر بخواهید. چاپ فلکسی ارزان که مقاوم و با دوام محسوب می شوند و دارای عمر طولانی می باشند فقط در تابلو طاهر.

قیمت تابلو فکسی فیس :

برای اطلاع از قیمت و نصب تابلوها و نحوه سفارش با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

نمونه کار تابلو فلکسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا