تابلو سازی

تابلو راهنما

5/5 - (1 امتیاز)

 

تابلو راهنمای طبقات

تابلو راهنما براي معرفي مكانهاي عمومي همچون خيابان ها و ساختمانهاي اداري ،تجاري و فروشگاهها و یا معرفی طبقات و بخشهای مختلف  اماكن عمومی و خصوصی مورد استفاده قرار ميگيرد.
ساخت تابلو راهنما را ميتوان با استفاده ازانواع متريالها و روشهاي گوناگون انجام داد.

در اكثر اوقات با استفاده از تابلو خطي، تابلو ليزري و تابلوهاي چاپي مانند فلكسي ساخته میشود.

انواع تابلو راهنما

تابلوی راهنما را میتوان در دو دسته سالنی(indoor )و محیطی (out door) تقسیم نمود .

برای بخشهای داخلی اماکن، نوع سالنی استفاده میشود و زیبائی رکن اصلی آن خواهد بود.

برای تابلوهای محیطی که در بیرون از اماکن مورد استفاده قرار می گیرد مقاومت و استحکام رکن اصلی  را خواهد داشت.

ساخت تابلو راهنمای طبقات و تابلوهای اداری از تنوع بسیاری برخوردار است .

تابلو سازی طاهر با الگو گیری از آخرین طرح ها و متدهای روز دنیا و کارگاه مخصوص تابلو سازی،  قادر به ساخت کلیه تابلوهای راهنما مقتضی با سلیقه و بودجه مشتریان می باشد.

انواع تابلو های راهنمای مسیر 

تابلو های راهنمای مسیر با توجه به کار کردشان به سه دسته تقسیم می شودند، این دسته بندی ها عبارت اند از :

  • تابلو های پیش آگاهی
  • تابلو های انتخاب مسیر
  • تابلو های خروجی

تابلو راهنما اداری :

تابلو راهنما اداری از ترکیب ورق مولتی استایل و ورق پلکسی گلاس شفاف ساخته می شود. تابلو های راهنما اکثراً از همین نوع ساده ساخته می شوند. ولی مهم ترین فاکتوری که در زیبایی این تابلو های شناسایی اهمیت دارد به کار بردن خلاقیت و ایده پردازی در ساخت این نوع از تابلوها است . با ظهور فن اوری برش لیزری ساخت محصولات و سازه های پلکسی گلاس آسان تر و در عین حال سریع تر صورت می گیرد.

تابلو راهنما اداری نوعی تابلوی راهنمای طبقات به حساب می رود که در طراحی آن توجه زیادی به کاربرد آن در محیط های اداری و سازمانی می شود. یکی از مهم ترین قسمت هایی که باید در محیط های اداری نصب و مورد استفاده قرار گیرد ، تابلوهای راهنما می باشند. این نوع تابلوهای مولتی استایل با توجه به مراحلی که در اطلاع رسانی و راهنمایی دارند، به چند دسته تابلو راهنمای اصلی ، تابلو راهنمای طبقات و تابلو راهنمای اتاق تقسیم بندی می شوند . تابلو راهنمای اصلی که در ورودی اداره ها و شرکت ها نصب می شوند، حاوی نام شرکت یا اداره می باشد. دسته دوم تابلو راهنمای طبقات نیز همان طور که از اسم آن ها مشخص است راهنمای مراجعین به طبقات مختلف است.

تابلو راهنمای طبقات :

تابلو های راهنمای طبقات شامل نشانه هایی هستند که مسیر درست را به بازدید کنندگان ساختمان ها را نشان می دهند. نشانه های تصویری که از آن ها به عنوان تابلو های راهنما استفاده می شود ، با ایجاد مسیری از علائم ، نشانه های دیداری و نوشتاری ، بازدیدکنندگان ساختمان های مختلف مانند : تجاری ، اداره ها ، پاساژها ، مراکز خرید و … را به درست ترین مسیر مشخص می کنند.این تابلوها از جنس های مختلفی بسته به نیاز مشتری ، ساختمان و مجتمع ساخته می شوند و دوام و استحکام بالایی دارند که می توان به پلکسی گلاس ، مولتی استایل ، استیل ، کمپوزیت و … اشاره نمود که هر کدام قیمت های متنوعی دارند.

قیمت تابلو راهنما طبقات :

برای اطلاع از قیمت تابلوها با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

تابلو راهنمای بیمارستان :

یکی از مهم‌ترین مراکزی که نیاز به تابلو راهنما دارند ، بیمارستان‌ها هستند. این تابلوها درواقع شامل نشانه‌هایی هستند که به بیماران یا کارکنان بیمارستان ، اطلاعاتی مثل : شماره اتاق یا سالن موردنظر را نشان می‌دهند.  بنابراین می‌توان به اهمیت تابلوهای نصب‌ شده بر دیوار که معمولاً با 120 درجه زاویه دید است ، اشاره کرد . تابلو بیمارستانی که در بیشتر مکان‌ها با پس‌زمینه‌ای آبی یا سفید مشخص‌ می شود ، با زبان کلمات و فلش‌ها  شما را به ساده‌ترین مسیر برای رسیدن به پزشک یا مکان موردنظر خود راهنمایی می‌کنند .

این تابلوها از جنس آلومینیوم ، فلزی یا پلکسی گلاس هستند که در کارگاه‌های تابلوسازی، طرح موردنظر را چاپ و تبدیل به تابلوها راهنمای  با کیفیت و به‌ صرفه‌ای می‌شوند.
بعضی از  تابلوهای بیمارستانی ، با لایت باکس ها نورافشانی شده‌اند که قدرت دید مراجعین در تاریکی را افزایش دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا