تابلو برجسته فلز

تابلو برجسته فلز نیز شامل یک رویه و یک لبه فلزی و هم جنس  می باشد .

تابلو برجسته فلزبوسیله قلع یا زر جوش و توسط استادکاربهم متصل می شوند.

حروف برجسته فلز با استیل و برنج ساخته می شود و با نور مخفی نور پردازی می گردد.

ساخت تابلو برجسته فلز

1) انتخاب نوع فونت  (رسم الخط) یا آرم که با نرم افزار کرول دراو صورت میگیرد.

2) برش طرح رو بوسیله cnc از روی طرح ویا بوسیله پلات گرفتن طرح و برش بوسیله قیچی دستی

3) آماده سازی لبه های 1 الی 4 سانتی متر و کار کردن لبه ها به دور طرح برش خورده

4) پرداختکاری لبه های حروف بوسیله سنباده نرم و بورس سیمی

5) رنگ آمیزی یا استروک دادن و یا آینه کاری کردن

نکات فنی

فلزاتی که برای این امر استفاده میشوند عبارتند از گالوانیزه ، مس ، برنج و استیل و با ضخامت 70 است. مهمترین مطلب در انتخاب نوع فلز به رنگ آن باز میگردد , استیل را بخاطر نقره ای بودن آن (مات و براق)ومسی و برجی  را بخاطر طلائی بودن آن انتخاب میکنند.

در حروف برجسته گالوانیزه در صورتی که بخواهیم از رنگ کوره ای  استفاده نمائیم حتما باید از زرجوش برای اتصال لبه به رویه حروف استفاد کنیم و در این حالت قلع در کوره از هم گسسته میگردد.

در حروف برجسته گالوانیزه گاها از استروک طلائی یا نقره ای برای زیبائی بیشتر حروف استفاده میگردد. منظور از استروک لایه اضافه ای است که بر روی لایه رویه نصب میگردد.

حروف استیل 

حروف استیل یکی از  مجموعه حروفهای فلزی میباشد که از شروع تابلو سازی مدرن در ایران مورد استفاده  بوده و زیبائی زیادی دارد علی رقم اینکه جدیداً و بعد ازبه بازار آمدن حروفهای جدید، مانند چلنیوم و تابلوهای فلکسی دیگر از حروفهای فلزی همچون مسی و برنجی و آهنی استفاده چندان نمی شود ولی حروفهای استیل بخاطر طرح و ساختهای جدیدتر و زیباتر هرگز از مد نیفتاده و هنوز بسیاری خواهان این نوع حروف می باشند و امروزه طرحها و رنگهای متنوع تر و زیباتری از آن به بازار آمده و تولید میشود.