تابلوسازی لایت باکس

تابلو لایت باکس :

لایت باکس همان طور که از نام آن مشخص می باشداز دو کلمه مجزای لایت (light  ) به معنای نور و باکس ( box ) به معنای جعبه تشکیل شده است . جعبه نوری یا لایت باکس ها یکی از زیباترین تابلوهای تبلیغاتی در محیط های گوناگون چون شرکت ها ، رستوران ها و حتی نمایشگاه ها و … می باشد که در تابلوسازی طاهر تهیه و ارسال می گردد . امروزه در میان اقشار مردم خاص پسند ، تابلو های لایت باکس از پر طرفدارترین تابلو های محیط داخلی می باشد .

تابلو های لایت باکس خو دارای چند گونه می باشند که ما در اینجا مورد بحث و بررسی قرار می دهیم .

انواع لایت باکس :

1 ) لایت باکس کریستالی یا دکوراتیولایت باکس کریستالی عمدتا از دو لایه ی پلکسی گلاس شفاف با با قطر های 8 و 2 میل تشیکل می شود که در مجموع ضخامتی به قطر 10 میلی متر دارند . مابین این لایه های پلکسی گلاس ها از چاپ مخصوص بک لایت استفاده می گردد . گاها به جای استفاده از چاپ بک لایت نیز از چاپ استیکر یا لیبل های شیشه ای استفاده می گردد که در زمان تعویض ، خود دارای مشکلاتی می باشند .

روشنایی این لایت باکس ها از انواع ال ای دی ها یا اس ام دی ها ی موجود در بازار استفاده می گردد که علاوه بر داشتن نور بالا نیز دارای دوام نوری و مصرف فوق العاده کمی هستند . تعویض طرح چاپی یا همان بک لایت داخل تابلو لایت باکس در زمان اندکی توسط خود مشتری از مزایای دیگر این نوع لایت باکس ها می باشد ، بدین گونه که پچ های مخصوص ( فیکسچر یا گل پیچ ) گوشه های تابلو باز شده و چاپ بک لایت را تعویض می نماییم .

2 ) تابلو لایت باکس های فلزی آلومینیومی :

این دتسه از لایت باکس ها با استفاده از ساخت جعبه هایی با قطر 7 الی 10 سانتی متر تهیه و ساخته می شوند . چارچوب فلزی جهت این نوع از لایت باکس ها عمدتا با استفاده از شاخه های ریلی آلومینیومی ساخته می شوند که به خاطر وزن سبک و قابل جا به جایی آسان آلومینیوم مورد استقبال قرار می گیرد .

گاها بعضی مواقع به خاطر قیمت مقرون به صرفه می توان از چارچوب های چوبی نیز استفاده کرد .

لایت با کس های فلزی دارای قطر های مختلفی با توجه به محیط های گوناگون ازاقسام رنگ ها ضمن هماهنگ کردن رنگ باکس و محیط در تابلوسازی طاهر طراحی و ساخته می شوند . تعویض این نوع از لایت باکس ها نیز به راحتی میتواند توسط مشتری انجام گیرد . طلق های پلکسی گلاس این نوع تابلو ها اکثرا با قطر های 2 و8 و یا 2 و 6 تهیه می گردند که در مابین پلکسی ها چاپ لیبل یا بک لایت قرار می گیرند . پردازش نور این باکس ها به وسیله ی میکرو اس ام دی ها یا ال ای دی ها یا گاهی اوقات جهت به صرفه بودن قمیت از لامپ های مهتابی کابینتی و یا مهتابی اس ام دی نیز میتوان بهره برد .

مزیت های تابلو لایت باکس :

1 ) قابلیت تعویض چاپ بک لایت ، لایت باکس کریستالی  و انواع لایت باکس ها توسط خود مشتری

2 ) ضخامت بسیار کم  ( یک سانتی متر ) لایت باکس ها

3 ) مصرف بهینه برق

4 ) پخش نور فوق العاده عالی و یکنواخت در سطح تابلو با استفاده از میکرو اس ام دی و ال ای دی

5 ) طراحی و چاپ مقرون به صرفه با کیفیت دی پی آی 2400 برای انواع محیط های داخلی و خارجی بر روی لیبل و یا بک لایت

6 ) امکان استفاده لایت باکس ها به صورت آویز و دیواری با روش های نصب آسان

7 ) امکان ساخت در سایز های گوناگون حتی المقدور تا سایز های 180 *120 سلنتی متر

8 ) طراحی و ساخت در اشکال مختلف مستطیل ، مربع ، ذوزنقه و لوزی و

9 ) قوام طولانی مدت به خصوص در محیط های داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *